بیانیه خانه کارگربه مناسبت روز کارگر

بیانیه خانه کارگربه مناسبت روز کارگر

💠 بسم الله الرحمن الرحیم

⭕ باز روز کارگر روزی که حضرت امام خمینی رحمت الله علیه آن را یوم الله خواندش و همه روزهای سال را روز کارگر اعلام کردند،رسید. یازدهم اردیبهشت روزیست برای تعظیم و تکریم مقام کارگر به یاد اول ماه مه ۱۸۸۶ و قیام بزرگ معدنچیان شهر شیکاگو در آمریکا که ۸ ساعت کار در روز را خواستار شدند و برای آن جان دادند و حاصل سه روز قیام اولین مقاوله‌نامه سازمان بین‌المللی کار در حدود چهل سال بعدبه بار نشست!

⭕ هنوز آمریکا و دولتش روز اول ماه مه را روز کارگر نمی شناسد و هنوز هم این قیام در گرد و غبار آن سال‌های طولانی گم و ناپیداست. ولی می‌نویسیم سلام بر کارگر ؛زنده باد کارگر ؛که روزها و شبها تاریخ را می سازد، زندگی و حیات اقتصادی را شکل می دهد، چرخه تولید را مدیریت و زندگی اقتصادی بشریت را اداره می کند.

⭕ روز کارگر روز جشن و اعتراض است. عیدی است که با همه عید های عالم فرق دارد، کارگر دل خوش است به روزی که میتواند اعتراضات را فریاد کند و گفته های خود را دوباره بازگو کند و روز کارگر همچنان روز قیام برای همه است برای زیستن و بهتر زندگی کردن است.

⭕ روز کارگر فقط یازدهم اردیبهشت ماه نیست همه روزهای خداست چون باید زیست و باید از کارگر و کارش بهره جست. خانه کارگر یازدهم اردیبهشت ماه روز کارگر را گرامی داشته و به عموم کارگران این سرزمین این روز را تبریک می گوید.

🔸 روابط عمومی خانه کارگر

Check Also

دبیرکل خانه کارگر ایران، نایب‌رئیس کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری شد

علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر جمهوری اسلامی) به عنوان نایب‌رئیس کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری جهان(wftu) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.