جلسه انجمن‌های صنفی کارگری غرب گیلان با دبیر و اعضای هیات اجرایی خانه کارگر گیلان برگزار شد

جلسه انجمنهای صنفی کارگری شهرستانهای تالش، اسالم، رضوانشهر و آستارا با دبیر و اعضای هیات اجرایی خانه کارگر گیلان در دفتر انجمن صنفی کارگران شهرستان تالش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلسه انجمن‌های صنفی کارگری شهرستانهای تالش، اسالم، رضوانشهر وآستارا روز گذشته (۲۵ شهریور ماه) با دبیر و اعضای هیات اجرایی خانه کارگر گیلان در دفتر انجمن صنفی کارگران شهرستان تالش برگزار شد.

در این جلسه مسائل و موضوعات روز کارگران و افتتاح نمایندگی خانه کارگر غرب گیلان در تالش مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

ازجمله این موارد موضوع بیمه کارگران ساختمانی است بسیاری از کارگران ساختمانی واقعی بنا به دلایل مختلف، بیمه‌شان قطع شده است. این روزها گرانی و مشکلات اقتصادی، زندگی را برای همه مردم سخت کرده است و در این بین، این مشکلات برای کارگران ساختمانی که از حداقل‌ها محروم مانده‌اند و نه تنها از حداقل حقوق محروم هستند؛ بلکه از بیمه تامین اجتماعی و بیمه بیکاری و درمان تامین اجتماعی هم جا مانده‌اند؛ سخت‌تر شده است.

همچنین راجع به افزایش حقوق و معیشت بازنشستگان و شاغلین گفتگو و تبادل نظر شد و هر یک از اعضای هیات‌های حاضر در جلسه نظرات خود را ارائه نمودند.

به ادعای حاضران در جلسه، دستمزد کارگران شغل باید براساس نرخ تورم محاسبه شود. در حال حاضر خلاء مزدی در کشور یک سوم است. مزد همواره مظلوم واقع شده است و استناد به آمار عقب افتادگی مزد نسبت به تورم گواهی روشن بر این مدعا است.

Check Also

ثبت نام بیمه تکمیلی درمان

آندسته از اعضای محترمی که متقاضی ثبت نام یا تمدید بیمه تکمیلی درمان  در خانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *