جلسه ستاد بزرگداشت هفته کارگر شهرستان رشت برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن ایزدی (دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات گیلان) در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضران به عمده‌ترین معضلات جامعه کارگری در استان اشاره کرد و خواستار پیگیری و حل این معضلات توسط مسئولان ذیربط شد.

وی عمده‌ترین این معضلات را عدم پذیرش دفترچه‌های درمان تامین اجتماعی کارگران و بازنشستگان توسط برخی از بیمارستانهای خصوصی، عدم امنیت شغلی کارگران، وجود قراردادهای موقت و سفید امضا و مشکلات معیشتی کارگران عنوان کرد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان گیلان در ادامه ضمن اشاره به افزایش حقوق کارگران در سال جاری اظهار داشت: این افزایش حقوق نسبت به سنوات قبل رشد قابل قبولی داشته است، اما باتوجه به تورم موجود در جامعه این رقم هم پاسخگوی مشکلات معیشتی کارگران نیست.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات گیلان در ادامه از مسولان نهادهای ذیربط خواستار شد که در برگزاری روز جهانی کارگر، همت ویژه داشته باشند تا این مراسم با شکوه و در شان جایگاه کارگر برگزار گردد.

وی در ادامه خطاب به نماینده حاضر در صداوسیما خواستار شد تا این مراسم به صورت ویژه توسط صداوسیمای مرکز گیلان پوشش خبری داده شود و علاوه بر این در طول سال نیز ساعاتی را به انعکاس مطالبات جامعه کارگری از تریبون صداوسیما اختصاص دهند.

این فعال کارگری در ادامه با اشاره به اینکه کارگران در همه عرصه‌های انقلاب و در هشت سال دفاع مقدس از خود رشادت‌های زیادی نشان داده‌اند، افزود: در حمایت از قشر زحمتکش کارگر نباید فقط به یک روز اکتفا کنیم و باید تلاش کنیم تا هر روز برای حل مشکلات این قشر عظیم گامی موثر برداریم.

در بخش دیگری از این مراسم ملیحه نصرالهی (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان گیلان) با اشاره به اینکه کارگران و بازنشستگان سرمایه‌های عرصه تولید هستند، افزود: خواهش ما از دولتمردان و مسولان امر این است که یک نگاه حمایتی به جامعه کارگری و بازنشستگی داشته باشند و برای حمایت از این قشر لازم است که همه ما که به نوعی با این جامعه بزرگ سر و کار داریم زبان گویا و گوش شنوای آنان باشیم تا بتوانیم با کمک هم و در کنار یکدیگر برای برون رفت از مشکلات این عزیزان اقدام‌های موثری را انجام دهیم.

در ادامه غلامرضا خوالگر (رئیس شوراهای اسلامی کار استان گیلان) نیز از صداوسیما درخواست کرد برای پوشش اخبار مشکلات جامعه کارگری از نمایندگان جامعه کارگری در صنف‌های مختلف دعوت به عمل آورد.

وی در ادامه افزود: خواسته ما این است که روز جهانی کارگر باید روز جشن و قدردانی از قشر زحمتکش کارگر باشد و روزی که باید نمایندگان جامعه کارگری به ارائه گزارش عملکرد خود بپردازند و به نظر بنده باید معضلات و مشکلات در روزهای ماضی پیگیری و رسیدگی و حل شود.

در پایان این جلسه مصوب شد که مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر در تاریخ یازدهم اردیبهشت در سالن همایش بانک صادرات استان برگزار شود.

Check Also

ثبت نام بیمه تکمیلی درمان

آندسته از اعضای محترمی که متقاضی ثبت نام یا تمدید بیمه تکمیلی درمان  در خانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *